Je pleť suchá nebo dehydrovaná?

Je pleť suchá nebo dehydrovaná?

Pokožka je největší částí těla, kterou vystavujeme navenek. Je naší vizitkou a ukazatelem krásy, péče i zdraví. A je mnoho okolností, které mohou způsobit, že je s naší pletí něco v nepořádku – je dehydrovaná nebo suchá. Poznáte rozdíl?

Změny na pleti se projevují většinou vyrážkou, červenými flíčky, vyšší svraštělostí a šupinkami. Ty poslední dvě položky značí, že je pleť dehydrovaná anebo suchá. Obojí je pro vaši pokožku nepříjemné, ale jedno je trvalá a druhé dočasná patálie. Hádejte, se kterou zatočíte snáze?

 

Dehydratace pokožky

Samozřejmě s dehydrovanou pokožkou. Tu si způsobíte tím, že budete málo pít a nedodržíte nějaký čas (cca několik dní a více) doporučovaný pitný režim v množství minimálně 1,5 až 2 litry tekutin denně. Do tohoto množství se nepočítají káva a alkohol. Právě ty pleť ještě více dehydrují.

Pokožka trpící dehydratací je málo svěží, jaksi unavená a pobledlá, se suchým povrchem především na kolenou, kotnících, loktech a krku. To vše včetně její občasné drsnosti nebo citlivosti způsobuje nedostatek vody v ní.

Potěšitelné je, že mimo úpravy pitného režimu zde pomůže vhodná kosmetika. Dehydrovaná pokožka velmi dobře reaguje na promazávání krémy, ošetření pleťovými mléky a dalšími produkty.

 

Kosmetika pro dehydrovanou pleť

Pro pěstění dehydrované pleti existuje speciální řada kosmetických přípravků, které pleti dodají potřebnou vláhu spolu s dalšími látkami tak, aby vaše pleť byla opět svěží a krásná. Třeba kosmetika Juliette Armand.

Příjemně pokožku povzbudí maska HYDRATING THERAPY MASK, jež má luxusní krémovou konzistenci, která vaši pleť bude hýčkat maximem vláhy a navodí jí hebkost a hydrataci.

Využít můžete i HYALURONIC ACID SERUM, které je pro intenzivní a dlouhotrvající hydrataci pleti jako stvořené. Kyselina hyaluronová svojí silou pleť hydratuje, krásně zpevní a zvláční. Jedinečné složení séra pomáhá pokožce efektivně a dobře hospodaří s vlhkost a kolagenem, přičemž činí pokožku krásně vitální a pružnou.

Do třetice je tu pro dehydrovanou pleť hydratační krém EXTRA MOISTURING 24h CREAM, zajišťující celodenní vláhu a krásu pokožky, při využití ráno a večer. A posílíte-li jeho aplikaci pomocí séra, nebude vaše péče o krásnou pokožku mít chybu.

Suchá pokožka

Má podobné příznaky jako dehydratovaná, ale příčina je jinde. Bývá v genech a dědí se, ale rovněž si její stav můžete přivodit znečištěným prostředím, v němž žijete, nevhodnou životosprávou, ale i nesprávnou péči o pleť. Suchá pleť má nedostatečnou tvorbu kožního mazu a tenčí vrstvy kůže. Proto je citlivá, křehká a více se napíná, než pleť smíšená, či mastná.

Narušená a jemná struktura suché pleti potřebuje vhodnou péči i speciální kosmetiku, vyvinutou pro právě takový ty pleti – pro citlivou a suchou pleť. Tyto přípravky mají speciální složení, výživné látky podporující a posilují suchou pokožku.

 

Co použít na suchou pleť?

Suché pokožce pomůžete pěstěním pomocí CHOCOLATE SENSI MASK, což je velmi efektivní krémová maska s obsahem čokolády, kakaového másla, karamelem a olejem Monoi de Tahiti. Dodá na svěžesti citlivé a suché pokožce, odbourá její unavený vzhled a zajistí jí vitalitu.

Pak je tu pro suchou pleť RETINOID C SERUM s čistým vitamínem A a vitamínem C pro  intenzivní hydrataci, proti-stárnoucí účinek a anti-oxidační efekt.

Pro citlivou suchou pleť je důležité správné čištění a odličování, k čemuž může dopomoci ČISTÍCÍ SET SUCHÁ PLEŤ, který obsahuje HYDRA CLEANSING LOTION, tonikum s výtažky heřmánku, lípy, vitamínu F a flavonoidy, což krásně pleť očistí, nechá působit antioxidanty a hypoalergeny, jež pleť zklidňují, zvláčňují a revitalizují. Druhý prima parťákem ze setu je HYDRA CLEANSING MILK, čistící pleťové mléko s komplexem TM, heřmánkem a aloe vera výtažky. Příjemná krémová konzistence efektivně očistí pleť od líčidel a make-upu, přičemž ji zároveň zvlhčí, detoxikuje, zvláční a zklidní.

 

Ať už je vaše pleť dehydrovaná či suchá, vždy záleží na péči o ni. Vhodnými produkty a kosmetikou. A na dokonalosti a intenzitě pak svému počínání dodáte využití návštěvy v některém kosmetickém salonu. Vaše pokožka vám poděkuje krásným a svěžím vzhledem bez vady