Odlíčení je důležité: i pleť potřebuje odpočívat

Když v noci spíte, regeneruje se vaše tělo a organismus. Spánek je z tohoto důvodu pro nás nezbytný.  Stejně tak ale potřebuje odpočinek i vaše pleť. Dopřejte své pokožce komfortní odpočinek tím, že ji pokaždé důkladně odlíčíte!

Každodenní důkladné odlíčení je nezbytné nejen k odpočinku a regeneraci pleti, ale také k jejímu zdraví a vitalitě. Bez toho vaše pokožka obličeje nebude prospívat. Jak by také mohla s ucpanými póry a pod nánosem líčidel? Nesprávným odličováním nebo jeho vynecháním způsobíte své pleti kalamitu v podobě rychlejšího stárnutí, silné dehydratace, zarudnutí, citlivosti, výsevu vyrážky a také vzhledově výrazně hlubších vrásek.

Zkuste náš manuál a vaše pleť bude zářit zdravím! 

Vyberte si správný druh odličovací kosmetiky – Zvolte si vždy produkt, odpovídající vašemu typu pleti tak aby jeho složení a konzistence s ní souzněly. Na suchou pleť se nehodí přípravky určené pro mastnou pleť a na opak, o citlivé pokožce nemluvě. K mání je celá řada možností – odličovací gely, emulze, pěny, mléka a krémy.

Odličujte se vždy – ideálně nejen večer, ale i ráno – Ano, tak jako si myjete ruce několikrát denně, byste měly odličovat i svoji pleť obličeje ráno i večer. Večer od líčidel a make upu a ráno od mastnost a potu po nočním spánku. A totéž platí i když nepoužijete dekorativní kosmetiku. Pleť zkrátka potřebuje očistit od nánosů nečistot, které se na ni nachytají během dne zachytí.

Šetrně a jemně – Čistěte svoji pokožku jemně a šetrně, bez nějakého drhnutí. Pomocí odličovacích koleček či tamponů čistěte tak dlouho, dokud nebude kolečko nebo tamponek zcela čistý. Očistěte takto nejen obličej, ale i krk a dekolt. Spolu s obličejem mají tyto partie sklony s rychlému stárnutí.

Oči potřebují zvýšenou péči – Očnímu okolí a očím samotným věnujte zvýšenou pozornost. Jsou totiž partiemi obličeje, které líčíte nejvíce, a tak nánosy je nutno jemně a šetrně odstranit beze zbytku. I k tomu jsou k mání četné a nedráždivé přípravky pro oční okolí. A odličování řas je umění samo o sobě. I zde platí jemně a šetrně, ať i odstraníte jen nános řasenky, nikoli řasy. A i při této oblasti vytrvejte, dokud není tamponek čistý.

Jednou týdně peeling – ano, alespoň jednou týdně rozmalujte pokožku peelingem – odstraní odumřelou tkáň a buňky z pokožky, prokrví ji a nastartuje přirozenou tvorbu kolagenu, elasticitu a regeneraci pokožky.

 

Autor: Pavla Košík Jelínková

Keywords: odlíčení pleti, odličovací kosmetika, jak na odlíčení, kosmetika Juliette Armand